«В своїй хаті й своя правда, і сила, і воля.» Тарас Шевченко

«В своїй хаті й своя правда, і сила, і воля.»

Тарас Шевченко

Земля


У Донецьку близько двохсот селяни протестували проти свавілля Партії регіонів
20 жовтня року в Донецьку відбулася акція протесту мешканців Маріїнського району, які виступили проти земельної політики місцевої адміністрації. Це вже другий мітинг фермерів. Першу акцію протесту можновладці просто проігнорували. Тепер до участі в протесті запросили представників Всеукраїнського об’єднання «Свобода» та ВО «Батьківщини». За оцінками журналістів, на акцію протесту зібралося близько двохсот людей.
Причиною обурення мешканців Маріїнського району на Донеччині стало те, що влада розриває договори оренди й перешкоджає отриманню землі, на яку люди мають право згідно з чинним  законодавством. Заручившись підтримкою об’єднаних сил опозиції, мешканці Маріїнщини вдруге вийшли на акцію протесту. Перший прояв громадянської непокори місцеві владники просто проігнорували.
На мітингу активісти ухвалили резолюцію, в якій зокрема йдеться: «Бездіяльність під час перевірки фактів порушень і зловживань у сфері управління землею в Маріїнському районі свідчіть про нехтування органами державної виконавчої влади Донецької області інтересів сільських та міських громад».
Мешканці району виступили за притягнення до відповідальності чиновників, винних у правопорушеннях.
На акції протесту виступив керівник Донецького обласного виборчого штабу ВО «Свобода» Юрій Ноєвий: «Одним із завдань нової влади після виборів має стати захист законного права українців на користування своєю землею, повернення її з рук олігархів у власність селян та фермерів. Програма Всеукраїнського об’єднання «Свобода» передбачає надання землі в довгострокове володіння українським громадянам та заборону торгівлі землями сільськогосподарського призначення».
Завершилася акція протесту символічно: активісти проволочили вулицею прапори Партії регіонів та кинули їх до сходів обласної державної адміністрації.
Прес-служба Донецької міської організації ВО «Свобода»
Юрій Сиротюк  Прес-служба      ВО "Свобода"    «21» жовтня 2012 року



Передвиборний PR-фокус регіоналів із продажем земель
Регіонали відчули, що із-за тотальної недовіри до влади народ відторгає їхній ринок земель. В усіх без виключення регіонах. Люди бояться, що хлопці із Єнакієвого скуплять задешево ($300 за гектар) усі землі країни.
В штабі ПР це питання "опрацювали" і вирішили: перед 28 жовтня людей треба заспокоїти, а після виборів – проштовхнемо свій "ринок" і скупимо землі без проблем.
Тут же, на випередження, регіонали хутко реєструють законопроект. Автор – Юрій Мірошниченко, представник Президента у Раді. Номер – 11315 від 10 жовтня. Голосувати планують невідкладно, сьогодні ж, 16 жовтня – бо це останнє засідання ВР перед 28 жовтня.
Суть проекту – продаж-купівля земель відбуватимуться тільки після прийняття Закону про обіг земель сільгосппризначення. Це вони так сором'язливо його назвали, аби і в назві не було згадки про ринок земель.
PR-ідея регіоналів – подати народу законопроект 11315 через ЗМІ як нібито мораторій на ринок земель. Бо того хочуть почути люди.
Реальний задум регіоналів – після виборів (не виключаю, що ще й нинішнім складом ВР) тихенько прийняти Закон про обіг земель сільгосппризначення і тим самим дати старт скупівлі земель. Бо того хоче Сім'я і наближені до неї олігархи.
Анатолій Гриценко              16 жовтня 2012 



Набув чинності закон про земельний банк
Сьогодні, 14 жовтня, в Україні набув чинності Закон «Про внесення змін до Закону України "Про банки і банківську діяльність" щодо Державного земельного банку», повідомляє news.zn.ua.
Документ опублікований в газеті «Урядовий кур'єр» 13 жовтня. За законом він набуває чинності на наступний день після публікації.
Нагадаємо, прийнятий 18 вересня закон надає державному земельному банку право здійснювати операції з земельними ділянками і майновими правами на них відповідно до законодавства України у сфері земельних відносин та своїм статутом.
Згідно з текстом закону, особливості видачі державному земельному банку банківської ліцензії, а також регулювання та нагляду за його діяльністю визначає Національний банк України.
Формування статутного капіталу земельного банку буде здійснюватися Кабінетом міністрів за рахунок грошових внесків, а також у вигляді земельних ділянок.
Документ також встановлює, що дія закону «Про банки і банківську діяльність» поширюється на відносини, пов'язані з функціонуванням державного земельного банку в частині, що не суперечить нормам спеціального законодавства у сфері земельних відносин.
9 жовтня 2012 президент України Віктор Янукович підписав Закон «Про внесення змін до Закону України "Про банки і банківську діяльність" щодо Державного земельного банку».
Джерело: news.zn.ua 14 жовтня 2012, 13:04 | Новини дня



Поки виборці їли подаровану депутатами гречку, поки журналісти лихословили з приводу бездарної політреклами, а решта населення шарілось в соцмережах – наші провладні пахани не дрімали. Вибори вони вдало використовували як димову завісу: адже вся увага віддана політикам. А тому, «без шуму і пилу» прийнятий – не одіозний закон «Про ринок землі», ні, – якийсь простенький закончік, (вже у другому читанні) № 10043 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо розмежування земель державної та комунальної власності ». При цьому, одна з норм цього документа передбачає створення госзембанка. Димова завіса спрацювала. Прийнятий закон насправді – грандіозна афера, порівнянна хіба що з масштабами приватизації в 90-ті роки. (http://w1.c1.rada.gov.ua/pls/zweb2/webproc4_1?id=&pf3511=42536)
Отже, у вересні Верховна Рада затвердила створення Земельного банку, який на 100% знаходиться в держвласності і не підлягає приватизації. Причому, вранці 6 вересня більшовики несподівано «почули» вимоги опозиції і скасували вже прийнятий законопроект № 10043. Але це був просто «фінт вухами»: ввечері депутати знову поставили його на голосування. Сценарій, природно, писався десь в кулуарах Банкової або Грушевського, але ніяк не під куполом ВР, у нардепів немає ні мізків, ні силоньок. На табло – 242 «за»: 191 голос від фракції Партії регіонів, 2 – від фракції НУ-НС, 19 – від Народної партії, 16 – від групи «Реформи заради майбутнього» та 14 – від позафракційних депутатів. З початком функціонування Зембанку всі землі сільгосппризначення, якими володіє держава, переходять у ведення єдиного держоргану – Державного земельного агентства, а закон набуде чинності з 1 січня 2013 року. Тому, що на цій сесії парламентарії відмовились продовжити мораторій на продаж земель сільськогосподарського призначення до 1 січня 2014 року.
Голосування показало, що реалізація задуманого партією влади дерибану країни йде повним ходом, системно і послідовно. До цих пір земельні питання вирішувалися в стінах місцевих рад. І ось за допомогою цього закону місцеві ради тупо відсуваються від сільгоспземлі. В ході розгляду поправок була прийнята норма, яка різко змінює всю земельну систему в Україні. Узаконені грубі порушення Конституції, зокрема – в частині повноважень місцевих органів влади. Сільські, селищні та міські ради, районні та обласні держадміністрації, а також АР Крим будуть позбавлені права розпоряджатися землею сільськогосподарського призначення, що перебуває на їх території. Ці повноваження отримає Держагентство земельних ресурсів.
Місцеві ради в нас і так безправні, а зараз взагалі залишаться без засобів до існування, адже ніяких грошей за землю їм ніхто не дасть. Ця стаття їх доходів попросту ліквідується. Ви можете запитати, а як же «нова» регіональна політика, заявлена ​​два роки тому? Як же Конституція, в кінці кінців, яка в статті 142 називає землю одним з основних ресурсів місцевого самоврядування? Ну, ці питання, насправді, треба було задавати раніше. І перш за все – собі.
Депутат Сергій Соболєв (БЮТ) заявляв, що відсутність госзембанка було одним із запобіжників, який робив неможливою продаж земель сільгосппризначення навіть при скасуванні мораторію. «У випадку, якщо не продовжується мораторій, автоматично набувають чинності всі статті цього закону. Це значить – відкриваються шлюзи з продажу земель сільгосппризначення », – кінець цитати.
Тому, цей закон, проголосований одним з останніх, стане одним з перших у низці інших, які приводять у дію найбільш катастрофічний для України сценарій. Саме за цим сценарієм ми рушимо не в бік Європи, а будемо копіювати гірші латиноамериканські зразки ...
Треба визнати, що президент Янукович і Партія регіонів успішно здійснюють план, за яким українське село буде поставлено на межу фізичного виживання, а свої і закордонні олігархи отримають законну можливість «кинути» селян, викупивши за безцінь родючі землі. В Україні вже сформовано потужний клас так званих стратегічних власників, очолюваний декількома олігархічними родинами. В їх руках, завдяки приватизації, виявилося більш 80% промислового потенціалу України. Тепер на черзі останній ресурс – земля. Отримана земля, на додачу до промислового і накопиченого фінансового капіталу, гарантує цьому класу абсолютну соціальну могутність і необмежену диктатуру над державою і суспільством.
Земельна афера століття
Сьогодні по всьому світу кардинально змінюються підходи до продажу землі: уряди різних країн намагаються закріпити родючі ґрунти у власності держави. Весь світ йде шляхом розвитку орендних відносин. Але держава Україна збирається розгорнути широкомасштабну торгівлю своїми чорноземами, тим більше, що влада завчасно й ґрунтовно готувала ринок землі до «реалізації».
Виявляється, ще в минулому році по інстанціях був розісланий «папірець» з Держкомзему про те, що ринок землі буде введений вже з 1 січня 2012 року, і, орієнтовна ціна українських чорноземів складе ... 300-500 доларів за гектар (!). Тепер зрозуміло, що для Земельного банку надрукують грошенят, щоб скупити мільйони гектарів для «себе коханого». А адже державна земля у нас це – заповідники, заказники, курортні узбережжя, землі Міноборони, землі наукових установ. Звичайно, якісь особи візьмуть у цьому банку недорогий кредит, внесуть певну суму в банк, і візьмуть собі не просто ділянку землі, а хороший шматок української території! За 300-500 доларів за гектар за рекомендованою ціною Держкомзему ... А землі Польщі, які і в підметки не годяться українським чорноземам, продають по 6 тисяч євро за гектар. Землі французькі, німецькі, англійські – коштують до 20 тисяч доларів за гектар.
У селян точно немає грошей для купівлі земель сільськогосподарського призначення. Зате в Україні і в світі накопичено багато спекулятивного капіталу. Все в цьому житті буде дешевшати, хоча б через постійну монетизацію. Один з небагатьох ресурсів, який буде дорожчати – це земля: 10 років тому в світі налічувалося близько 3 млрд. гектарів сільськогосподарських угідь, зараз – 1,5 млрд. За десять років площі скоротилися в два рази! Через п'ять років залишиться 1 мільярд, тобто катастрофічно падає кількість землі, придатної для сільськогосподарської діяльності. У цій ситуації нормальні уряду не розбазарюють землю, а вчаться торгувати тим, що земля виробляє – хлібом! Україна має 0,03% території суші земної кулі і в нас сконцентровано близько 30% найцінніших земель на планеті. У всьому світі сьогодні в рік продається або бере участь в торговому обороті всього 1 відсоток земель, а 70% – в оренді.
Вже кілька років представники великих агрофірм, в тому числі підставних, створених іноземним капіталом, готують схеми вирішення земельного питання на свою користь. Однією з них, і найпростішою, до речі, є схема по масовій скупці землі за безцінь, але за «живі гроші» у збіднілих селян. При цьому є випадки і шахрайства, і примусу до продажу. Напевно і є, і буде багато випадків, коли землю у селян будуть відбирати, не сплачуючи за неї гроші. Помилки в оформленні документів, правова неграмотність селян відкриють дорогу і для таких схем. Все це, перш за все, вдарить по дрібним фермерам – для нормальної роботи їм потрібен цілісний земельний масив. Скупка землі розірве її на клаптикову ковдру. І фермер буде вимушений, у свою чергу, «добровільно» відмовитися від окремих наділів землі.
Кандидат в народні депутати від «Батьківщини» Олександра Кужель: «Я отримала підтвердження того, що до прийняття закону про Земельний банк давно готувалися. Людей змушують закладати землю – роблять «пропозицію», від якого людина не може відмовитися. І, повірте, за його паї дадуть умовну ціну. У Донецьку вже змушують продавати ділянки по 7 гектарів за 20 тис. грн. При цьому, нікого навіть не питають, а кажуть, що будинок знесуть, якщо не продасте. А середня ціна семи гектарів – 520 тис. грн. Що таке Земельний банк? Це найбільша авантюра, подібна приватизації держпідприємств. Всі державні землі сільськогосподарського призначення будуть внесені в статутний капітал цього банку, але розпоряджатися цим буде не держава, а сім'я Януковича», – кінець цитати.
Власник земельного паю не зможе продати свою землю за реальною ціною. Її купить посередник, який отримає від 1000% і більше відсотків прибутку від продажу землі. Прозорих механізмів продажу землі ніколи не буде, це буде найбільша афера століття або навіть тисячоліття, так вважають експерти.
Більш важкого питання, ніж земельний, не тільки з економічної, але і з політичної точки зору, протягом всієї історії української незалежної держави немає, не було і не буде. І боротьба за землю є найгострішою і найнебезпечнішою для нашого суспільства ...
Земельний банк «по-українськи»
Концепція Земельного банку складається з двох частин: перша – управління та консолідація земель. (Зараз в Україні 27000000 паїв). Друга функція – видача кредитів під заставу наділів для середнього та малого агробізнесу. Озвучений владою «двоголовий концепт»: управління землею і роздача кредитів – просто чергова локшина на вуха. Управляти адже доведеться складнішим активом, на всій території країни. Але сьогодні немає навіть повноцінної кадастрової системи: потрібен не просто електронний паспорт, потрібен хімічний склад ґрунту, зволоженість та інші характеристики. Саме кадастр є основним каменем спотикання на шляху зняття мораторію і запровадження ринку землі. Щоб система земельного кадастру почала працювати, потрібно від двох років і більше. Для складання загального каталогу карт необхідно провести аерофотозйомку 58 млн. га території України і розробити сучасну комп'ютеризовану систему пошуку інформації.
А як буде відбуватися оцінка землі, переданої в банк «шляхом викупу, міни чи добровільної угоди з господарями»? Зараз діє так звана нормативна оцінка. Методика для її формування була створена ще в першій половині 1990-х років, Грубо кажучи, вона базується на тому, скільки тоді знімали зерна з гектара і скільки зерно коштує сьогодні. Природно, такий підхід експерти критикують. Але ринкових цін на землю сільськогосподарського призначення немає. Навіть якщо з наступного року ріллі та пасовища підуть у вільний продаж, на формування зважених і об'єктивних цін піде не один рік.
До речі, зовсім не виключено, що фермеру – в порядку міни – можуть запропонувати віддати своє чорноземне поле, а замість нього всучити глинистий яр. Банк-то державний! Значить, може використовувати всю міць держави для «переконання» дрібного хлібороба. У хід підуть погрози, шантаж, і, звичайно, сила.
Президент Українського аналітичного центру Олександр Охрименко: «Створювати галузеві банки, в умовах кланово-олігархічних корпорацій, де влада розкрадає державний бюджет, де величезний рівень корупції – цього просто не можна робити! Буде та ж історія, що і з кредитуванням НАК «Нафтогазу» через «Ощадбанк» і «Укрексімбанк», які вже, по суті, банкрути. Крім того, це ще один канал відмивання грошей для правлячого режиму і родини Януковича. Але Верховної Ради у нас немає – це шайка бандитів, які обслуговують сім'ю. Це всі незаконні рішення, які потім доведеться скасовувати, а цих людей саджати у в'язницю, де зараз Тимошенко», – кінець цитати.
Пам'ятаєте, у нас вже був банк «Україна», по суті – аграрний земельний банк, який розікрали і знищили! Був і «Промінвестбанк», який успішно поховали, з чого, власне, і почалася девальвація гривні і криза 2008 року.
Банкіри вже впевнені, що Земельний банк стане монополістом на ринку кредитування агросектору. Ніхто з комерційних банків не зможе запропонувати такі низькі процентні ставки, а у нової фінансової організації з'явиться можливість залучати ресурси на неринкових умовах, за рахунок держави.
Рада виділила 120 млн. грн. на створення Земельного банку. Але якщо подивитися на приклади аналогічних структур за кордоном, стає ясно, що затверджені Кабміном 120 млн. гривень статутного фонду для українського банку явно недостатні. У всіх країнах світу Земельний банк – це банк з величезним капіталом, який видає тільки довгострокові кредити – на термін понад 10 років. Для того, щоб Земельний банк міг реально впливати на ринок земельних ресурсів, щоб він міг видавати багатомільйонні кредити під заставу землі, щоб землевласники могли отримати від нього допомогу в розвитку ринку, потрібно, щоб його капітал був хоча б 10 млрд. гривень, а краще – 50 млрд., так вважають фахівці. Знову обдурювання, помножене на некомпетентність?
Передбачається, що Земельний банк буде видавати пільгові кредити. Звичайно, доступ до таких кредитів буде мати дуже вузьке коло людей, або видача їх буде пов'язана з корупцією. У нас будь-які пільги для бізнесу пов'язані з корупцією, оскільки пільга – це спосіб обікрасти країну. Зараз державними сільгоспземлями управляють районні адміністрації. Але якщо це буде одна структура, один кабінет і одна людина над мільйонами гектар, та ще й з необмеженими правами на ринку землі, то влада в руках такої людини буде величезною, а спокуса брати хабарі – нездоланною. Нарощування адмінресурсу у вигляді Земельного банку може призвести до жахливої ​​концентрації власності і влади в руках кількох людей. Чи зможуть ці кілька людей «попрацювати» для всієї країни? Щоб не ламати голову над цим питанням Європа і обмежила монополізм. Як поступимо ми?
Третє закріпачення селян
Земельна реформа неминуче приведе до виникнення латифундій. Формування вищого шару надбагатих власників буде завершено. Українська земля перейде у власність кількох сімей або олігархічних угруповань, і цьому сприятиме хаос на земельному ринку, який почнеться відразу ж після зняття мораторію.
Олігархату невигідно становлення вільного, грамотного, технічно оснащеного фермерського класу. Вільне фермерство в Україні навряд чи стане можливим – в силу того, що чорноземи країни, незважаючи на їх виснаження, продовжують бути привабливим активом. Якщо 200-300 тисяч фермерських господарств здатні завалити Україну продуктами, то, що тоді робити посередникам? На селі фермерському класу не дадуть вирости спочатку: поміщику потрібні раби, а не вільні фермери. І це цілком вписується в стратегію партії влади, яка нищить середній клас як конкурентний і потенційно незалежний шар.
Земля – ​​це останній актив, який залишився в країні. Можна віддавати землю, але тільки в довгострокову оренду з жорсткими інвестиційними зобов'язаннями. Розпродаж землі – це загроза продовольчій безпеці країни: ми вже їмо картоплю з Єгипту, гречку з Китаю, овочі з Іспанії, фрукти з Туреччини. Досвід Аргентини показав, як дикий земельний ринок поставив на межу голоду країну, що годувала півсвіту. Виявилося, продавати дешево яловичину в Аргентині невигідно, якщо в три рази дорожче це м'ясо купує Європа.
Нещодавно Світовий банк озвучував дві небезпеки, які чекають людство в найближче двадцять років: відсутність води та їжі. Маючи такі землі, як у нас, влада буде віддавати те, завдяки чому розвиватися могла б вся країна, а не п'ять чоловік, які отримають у володіння українську землю. Всі інші скоро будуть стояти в черзі за щіпкою гречки. Або рису.
Шановні виборці, ви ще просто не усвідомлюєте, що відбувається, але це торкнеться кожного, коли раптово виникне питання: «Скільки завтра буде коштувати буханець хліба?»
А післязавтра земля під атомною станцією може опинитися в приватних руках. Ваш спальний район продадуть хорошому хлопцю з Бразилії. Він захоче (має право!) Побудувати аквапарк. І ніякі ваші смішні протести вже значення не матимуть. Продано!
Українське село помре остаточно і безповоротно. Чим селянин займатиметься, не маючи землі? Деградувати, спиватися, виїжджати на заробітки. Третина селян, тих хто ще спився і фізично міцніше, наймуть наймитувати і охороняти угіддя. Решту нужда зжене з землі. Куди підуть кілька мільйонів «зайвих» людей? Бомжувати в міста. Україну чекає страшна соціальна катастрофа, а наслідки цієї афери будуть пожинати наші нащадки, які (в поколіннях!) Будуть кріпаками у феодалів. Задоволені?
Саша Вовк, «ОРД»
P.S. Зовсім скоро, питання царя Івана Васильовича: «Ти чиїх будеш, холоп?», Вже нікому не здасться жартом. А ось країну, схоже, ми профукали ...
04.10.2012 22:16



Телефонна розмова з головою Лісниківської сільради Ольгою Сагач
Видзвонити Ольгу Сагач виявилося не такою-то і звичайною справою. У сільраді Лісників вона з'являлася рідко, мобільний телефон часто опинявся вимкнений упродовж діб. Опитування людей, знайомих з громадянкою Сагач, відкрило для нас взагалі небачений раніше спосіб достукатися до сільського чиновника. Для початку потрібно було вийти і домовитися з «решальщіками», в ролі яких можуть виступати як чиновники районної адміністрації, або пастори з «Посольства Божого», або деякі люди, близькі до нинішнього міністра юстиції. Фактично, районне та обласне начальство виконує при главі Лісників ту ж функцію, що секретарі в прийомних у всіляких директорів – з тією лише різницею, що наші «шишки» за державним рангом займали начебто значно вищі посади, ніж голова сільради, у якої вони працювали клерками.
Пошуки потрібних людей були неймовірно захоплюючою і майже детективною справою, до якої ми ще повернемося. Як би там не було, через два дні пошуків потрібний номер телефону був записаний із зворотнього боку візитки одного відповідального державного службовця, було погоджено і час розмови. Цікавило ж нас тільки одне: чи можливо, хоча б потенційно, прикупити ділянку землі серед державного заказника, про жваву торгівлю якими не раз уже повідомляли засоби масової інформації. І діалог у нас виявився коротким, але дуже цікавим (аудіо видалено на прохання користувача):
Ольга Іванівно, добрий день, це Надія, дзвоню по рекомендації Софії Жукотанської…
(Сагач) Да, казала мені… слухаю вас.
Якщо вас попереджали про дзвінок, то, напевно, попереджали і про тему розмови?
(Сагач) Так … (Пауза) Але ці питання потрібно не по телефону вирішувати. Якщо хочете, ми зробимо зустріч з нашими людьми, з юристами, з кадастровиками. Це ж непроста справа. Земельні справи – вони дуже непрості.
Але перед тим, як зустрічатися, хотілося б почути чітку відповідь на питання: реально мені чи ні придбати земельну ділянку в межах Підлісної вулиці в Лісниках? Так чи ні?
(Сагач) Як-то кажуть: люди добрі, немає в цьому світі нічого неможливого! Але ж ви розумієте, що це питання важке. Знаєте, у нас же і власне жителі Лісників не всегда можуть получить акти на ділянки, що їх по закону. Це не тільки у нас – в Щасливому така ж ситуація, в Гостомелі. Вони живуть на ділянках поколіннями, а актів немає. Людей, що бажають будуватися більше, ніж землі. А ви кажете про ділянку у двадцять п’ять соток – і це під Києвом?
– Я так розумію, що мова йде про ділянку саме посеред лісу?
(Сагач) А у нас більше ніде нічого і немає. Я ж кажу вам, що землі вже практично немає вільної. Де під оренду віддана на 49 років, де під садівницькі товариства. Всі ж готуються до того, що скоро земля стане товаром. А у нас ліси знамениті, багато старовини… Археологи тут же кілька років вже працюють… Ви хіба у нас не були?
Звичайно, були, але хотілося б уточнити, про те, чи про ті ділянки йде мова?
(Сагач) В принципі, це і є територія лісництва, але вона відчужена, якщо в двох словах. Є без насаджень ділянка у два гектари, але вона зараз вирішується, місяць ще треба.. може два…
Тоді я таке неприємне питання задам.
– Ну!.
– Зараз, ну ви, мабуть, краще мене знаєте… Багато, як би це сказати… розголосу щодо ситуації в Лісниках. Я вкладаю у цю справу півтораста тисяч доларів…
(Сагач) Сума може коректируватися!
– …і хочу дізнатися всі можливі ризики. Ви ж мене розумієте?
(Сагач) Ну що я вам скажу? Ну є в селі незадоволені. Але ж це просто крикуни. Жменька горлопанів, розумієте? (З надривом) Ви знаєте, що проти одного з них вже завели кримінальну справу? І це тільки початок, тому що тут задіяні такі сили, проти яких ніхто не піде. Ми з міністерством юстиції сотруднічаєм…
– Тобто, з Дмитром Вороною?
(Сагач) Ну так ! Там навпроти , ми вам покажемо, Діма домовився у вищому спеціалізованому, і чому ж тільки з ним? Там багато професіоналів, генеральна якщо треба буде, ми зберем на тих людей іще матеріал. Що вони можуть зробити? Прес-конференцію скликати? Ну що ще, скажіть? Навіть мітинги не можуть собрать! Газети писали! Смішно, я б навіть сказала, так, смішні. І хто буде в кінці кінців все це перевіряти? Ви чули, щоб в області десь забрали вже видані земельні акти? Може, в Межигір’ї (сміється)?
– А процедура оформлення ділянки здійснюється яким чином?
 (Пауза)
(Сагач) Ви ж через Софійку (Жукотанська – Авт.) домовлялися про дзвінок? Я думаю, що буде добре, шоб вона організувала нам зустріч у самих Лісниках. Марчук проведе по лісу, подихаємо свіжим повітрям … там на ньому два чистих участка. Тільки час визначить Софія, вона більш занята ніж я. Ну то як, домовились?
– Звичайно.
(Сагач) Ну і слава Богу.
Cемен Неелов, для ”ОРД”              17.08.2012 11:41


Земельну аферу Януковича вдалося зупинити – Гриценко
Питання про ринок земель сільгосппризначення не буде підніматися у 2012 році. В цьому впевнений лідер «Громадянської позиції» Анатолій Гриценко.
На прес-конференції у Кіровограді він привітав журналістів і суспільство з цим фактом.
«Це добра новина, що опозиції у парламенті, з опорою на думку суспільства, на розголос цього питання, вдалося не допустити впровадження з 1 січня 2012 року ринку земель, як планував Янукович», – сказав Гриценко.
Він запевнив, що й надалі опозиція не дозволить владі провести земельну аферу.
«Не можна жартувати з майбутнім країни на десятиліття наперед. Не можна дозволити кільком сім’ям, прізвища яких давно відомі, сконцентрувати в руках 40,5 млн. га родючих українських земель, вкравши на тому і заробивши для себе сотні мільярдів доларів. Ось ціна питання», – заявив Гриценко.
Лідер «Громадянської позиції» переконаний: земельна «реформа» повторила б ваучерну приватизацію, сприяла би не розвитку села, а лише збагаченню кількох сімей.
«Вартість такої землі у Німеччині, Франції – 20 тис. євро за га. А в нас рекламується ціна – 300 доларів за га. Що можна купити за ці гроші? Кусок заржавілого мопеда. А земля може годувати, і довго», – наголошує Гриценко.
Він згадав власний досвід, коли був змушений у 90-ті рр. купити ділянку за 200 км від Києва, щоб прокормити сім’ю.
27 березня 2012 о 16:01 Поділитись 
http://grytsenko.com.ua/news/view-zemel-nu-aferu-janukovycha-vdalosja-zupynyty-hrytsenko.html

 ГРОМАДЯНИ УКРАЇНИ!
БРАТИ І СЕСТРИ!
Антинародні сили прагнуть узаконити злочинну торгівлю українською землею. Проте введення в дію закону про ринок землі № 9001 для нас означатиме катастрофу – набагато страшнішу, ніж Чорнобиль.
Для України ринок землі означатиме знищення родючих земель, бо агропромисловий бізнес зо допомогою сучасних агрохімічних технологій знищує землю і все живе на ній, знищує село – бо воно йому непотрібне, перетворює селян у кріпаків, знищує міське населення за допомогою начинених «хімією» продуктів харчування. Тобто – масовий ГЕНОЦИД. Це також – знищення державності та основи нації, бо в кого Земля, той і господар. А село – живий корінь народу. Кожна мисляча людина розуміє –
ЗЕМЛЕЮ ТОРГУВАТИ НЕ МОЖНА! ЗЕМЛЯ – НАША МАТИ!
 Зараз власників земельних паїв агітують і провокують продавати свою землю за безцінь. Цього ні в якому разі не можна робити. І не тільки тому, що сказано вище. А й тому, що ті гроші, які всучать Вам ловкі ділки, от-от перетворяться просто в пусті папірці. А головне: є інше – правильне і справедливе рішення цієї проблеми: ЗЕМЕЛЬНИЙ БАНК. ДЕРЖАВА має заплатити власнику паю РИНКОВУ ціну. Держава має стати власником народної землі. І надалі здавати в оренду землю громадянам України під контролем місцевих громад.
Землею повинні володіти або держава, або той, хто на ній живе і працює.
  МИ ЗАКЛИКАЄМО ВСІХ, КОМУ ДОРОГЕ ВЛАСНЕ ЖИТТЯ, ЖИТТЯ РІДНИХ БАТЬКІВ, ЖИТТЯ ДІТЕЙ ТА ОНУКІВ, НЕ ДОПУСТИТИ ПРОДАЖ РІДНОЇ ЗЕМЛІ!  Ми повинні будь-якими методами примусити Верховну Раду законодавчо вилучити з Земельного Кодексу всі розділи, статті та параграфи, які оголошують землю, копалини, водні та лісові ресурси товаром. 
В кожному обласному центрі, в кожному місті та селі потрібно створити дієздатні КОМІТЕТИ ЗАХИСТУ РІДНОЇ ЗЕМЛІ. На виборах підтримаймо тільки ті партії і тих кандидатів, які категорично проти торгівлі землею. Це: НРУ, «Свобода», «Батьківщина», Соц. Партія.
МИ ПОВИННІ, ВІДКИНУВШИ ПОЛІТИЧНІ, МІЖКОНФЕСІЙНІ, МОВНІ ЧИ ІДЕОЛОГІЧНІ СУПЕРЕЧКИ, БУДЬ-ЯКИМ ЧИНОМ ЗАБЛОКУВАТИ І СКАСУВАТИ ЗАКОН ПРО РИНОК ЗЕМЕЛЬ №9001!

Закликаємо кожного максимально розмножити і розповсюдити цю відозву!

Сумський обласний «Комітет Захисту Рідної Землі». Тел. 22-26-63. 
10 березня 2012 р. 9:51:43
  


Дача Януковича потіснила винзавод “Магарач” в Ялті
Національний інститут вина та винограду «Магарач» перенесе унікальну колекцію вин з селища Відрадний, де розташовано Південнобережне відділення «Магарача», в Лівадію.

Як повідомив ZN.UA заступник директора інституту «Магарач» Віктор Загоруйко, колекцію треба рятувати: внаслідок бурхливого будівництва, яке ведеться поряд з винними льохами, в стінах пішли тріщини.
 «Ви бачили ці тріщини, які пішли після будівельних робіт? Вони є. І сьогодні, якщо є така можливість, хороші підвали в межах тієї ж Ялти, щоб закласти цю колекцію, перекласти і врятувати її», – відзначив Загоруйко.
Як повідомляє кореспондент ZN.UA, в підмурку схилу, де вже майже 200 років стоїть винзавод з підвалами, розташована одна велика споруда – «Пансіонат родинного типа», в народі – «Чайний будиночок» або «дача Януковича».
Самого Віктора Януковича, кажуть жителі Відрадного, з тих пір, як став президентом, тут не було: «Ось коли був прем'єром – так, тоді охорона по всіх кущах і на території заводу була. А зараз, кажуть, лише старший син інколи буває. Але теж незатишно – камери по всьому периметру вілли, стежать за кожним твоїм кроком».
Вілла побудована на місці старої ампелографічної колекції «Магарача». Виноградник розкорчували та збиралися садити новий, але президія Академії аграрних наук вирішила по-іншому і дала згоду на вилучення цієї ділянки з передачею в оренду під забудову. У 2003 році уряд Криму передав його в оренду на 49 років «Міжрегіональному промисловому союзу» під протекторатом тоді ще правої руки Віктора Януковича і куратора Криму Антона Пригодського.
У 2008 роки уряд Криму задовольняє звернення МПС про розірвання договорів оренди на обидві ділянки загальною площею 2,05 га і передає їх ТОВ «Пансіонат родинного типа». Засновниками ТОВ є структури, близькі до сина президента Олександру Януковичу.
17.03.2012 12:13
http://www.ord-ua.com/2012/03/17/dacha-yanukovicha-potesnila-vinzavod-magarach-v-yalte/?lpage=1


Феодальная вольница или как “семья” Крым украла 
Совсем недавно Партия Регионов, а точнее, некоторые ее члены, продемонстрировала нам пример бесконечной любви к Родине. Нашим миллионерам и миллиардерам надоели Канары, Сейшелы и прочая заграничная муть. Не нужен им берег турецкий! И Африка им не нужна. Они остаются в родной стране и будут ее «конкретно любить». Ну, конечно, не всю, а один из ее самых привлекательных регионов – южный берег Крыма. Любовь в к отчизне воплотилась в 8 тыс.га заповедной крымской земельки. Конечно, на берегу моря так комфортно сидеть и размышлять… о реформах в стране… и волны так приятно накатываются на берег: откат… за откатом.
Конец лирической увертюры. Перейдем к очень интересным фактам.
Все началось в декабре 2011 года. Распоряжением премьер-министра Крыма Анатолия Могилева от 12 декабря согласована передача почти 8,8 тыс га охотугодий на территории Алуштинского лесхоза, госпредприятий «Алушта»и «Таврида», публичного акционерного общества «Алуштинский эфиромасличный совхоз-завод» общественной организации «Общество охотников и рыболовов «Кедр» сроком на 25 лет. Земли относят к территории Маломаякского, Изобильненского сельсовета и Партенитского поссовета.
Распоряжение СМ АРК №737-р, 12.12.2011
Конечно, после волеизъявления премьера, никакая законодательная власть и не пикнет. Вот цитата из постановления Верховной Рады Автономной Республики Крым:
Верховная Рада Автономной Республики Крым п о с т а н о в л я е т:
1. Предоставить во временное долгосрочное пользование сроком на 25 лет общественной организации «Общество охотников и рыболовов «КЕДР» (украинское название: громадська організація «Товариство мисливців та рибалок «КЕДР») (идентификационный код 36076341) охотничьи угодья общей площадью 8836 га на территориях Маломаякского, Изобильненского сельских советов и Партенитского поселкового совета (г. Алушта).
Предоставить во временное долгосрочное пользование сроком на 25 лет общественной организации «Общество охотников и рыболовов «КЕДР» … охотничьи угодья общей площадью 8836 га .. в границах:
с запада, юго-запада – от мыса Аю-Даг по берегу Черного моря, по административной границе земель Алуштинского городского совета до границы Крымского природного заповедника, далее по границе Крымского природного заповедника до горы Чатыр-Даг;
с севера – по границам Крымского природного заповедника, государственного предприятия «Симферопольское лесоохотничье хозяйство» до автодороги Симферополь – Алушта;
с востока – по автодороге Симферополь – Алушта до берега Черного моря;
с юго-востока – по берегу Черного моря до мыса Аю-Даг.
3. Настоящее Постановление вводится в действие со дня опубликования.
Председатель Верховной Рады Автономной Республики Крым В.Константинов.
г. Симферополь, 21 декабря 2011 года
№ 644-6/11
http://www.rada.crimea.ua/content/uploads/files/npa-12-2011_1.pdf
Общество «Кедр» зарегистрировано по ул. Ивана Франко, 19, в селе Новые Петровцы Киевской области. Это адрес резиденции «Межгорье» Виктора Януковича.
Вот это подарочек на Новый год! Да никаким нашим бывшим царям не подносили в подарок такие вотчины. Саркози и Меркель (и весь остальной европейский бомонд) – дохните от зависти, а ежели кто, наши родные феодалы и скажет, мол, ваши деяния не соответствуют европейским нормам – плюньте и разотрите! Демократия, как говорится, лишь укрепляет наш родной крепостнический строй!
Итак, парламент Крыма передал «Кедру» землю охотугодий на самом лакомом для инвесторов Южном берегу Крыма. Это уникальный участок, который начинается за лагерем Артек, включает в себя знаменитый мыс Аю-Даг, проходит по границе Крымского заповедника и доходит до горы Чатыр-Даг. Угодья огибают Партенит и частично Алушту, а также полностью окружают несколько сел, в том числе и Малый Маяк.
В числе учредителей Кедра – известнейшие народные феодалы Украины: Юрий Бойко, министр энергетики и угольной промышленности, Сергей Тулуб, глава Черкасской облгосадминистрации, Владимир Демишкан, глава Госагентства автомобильных дорог Украины. Среди руководителей «Кедра» есть два миллиардера: россиянин Владимир Евтушенков, глава совета директоров АФК Система (контролирует компанию МТС), и отечественного разлива Александр Ярославский, чье состояние СМИ в прошлом году оценили в $ 1,2 млрд. Президент этого милейшего сообщества – Анатолий Радченко, не просто какой-то директор Департамента контроля над производством и оборотом спирта, алкогольных напитков и табачных изделий Государственной налоговой службы Украины (я почему-то уверен, что он богаче Ярославского), так он еще и землячок нашего любимого пана Президента! А исполнительный директор – Николай Гордейчук, вообще волшебник по организации отдыха Януковича. (Отдыха – от чего? От непосильной президентской работы?) Он раньше работал директором Днепровско-Тетеревского лесоохотничьего хозяйства, что в Киевской области за селом Сухолучье. Там очень полюбляет охотиться Президент. Формально это – государственная собственность, а реально с 2007 года она находится под контролем Януковича, который проводит здесь свой досуг (!) за отстрелом кабанов, фазанов и другой дичи. В свое время Госкомлесхоз передал часть этого охотхозяйства – около 18 га – фирме «Дом лесника» для ведения «сельского» хозяйства. Местных жителей ,конечно, перестали пускать на эту территорию, как только здесь начал хозяйничать Янукович.
Зайдите по ссылочке, не пожалеете.
Но разве какое-то Сухолучье может сравниться с потрясающей природой Крыма? Поэтому, операция «Кедр» была проведена в кратчайшие сроки. С тем, что природа – один из факторов, который привел «Кедр» в Крым, конечно, можно согласиться. Иначе как объяснить, что кедровцам понадобился Аю-Даг (Медведь-гора), где ранее никто не охотился?
Зачем «Кедру» ЮБК: версия власти
На самом деле, решение о передаче земли было крайне негативно воспринято жителями территориальных громад Малого Маяка, Изобильного и Партенита, потому что из-за отсутствия информации сразу же обросло массой разговоров, предположений, кривотолков и открытых политических спекуляций. Крымской властью было принято решение обнародовать через средства массовой информации и место дислокации «Кедра» , и ожидаемые последствия передачи данному частному клубу охотников столь большой площади южнобережной крымской земли.
В понедельник, 16 января 2012 г., с громадой Малого Маяка в доме культуры с. Малый Маяк, где послушать объяснения власть имущих о причинах передачи 8 836 гектаров охотугодий собрались жители Большой Алушты, представители Алуштинского лесного хозяйства, охотничьих организаций и СМИ. На встрече присутствовали: заместитель Председателя Совета министров АРК Георгий Псарев, председатель Рескома по лесному и охотничьему хозяйству Игорь Кацай, Алуштинский городской голова Станислав Колот, Маломаякский сельский голова Леонид Малык, исполнительный директор ОО «ООиР «Кедр» Николай Гордейчук, депутат Верховной Рады АРК Александр Гоменюк.
Вот кратко их пояснения народу (они же – избиратели и налогоплательщики).
Переданная территория находится за границами населенных пунктов, поэтому распоряжается этими землями Совет министров Крыма, а не местные советы. Это предусмотрено Земельным кодексом Украины, поэтому никаких согласований от местных советов для выделений охотугодий «Кедру» не требовалось. «Кедр» является пользователем охотугодий на выделенной территории, но не арендатором и, тем более, не распорядителем земли.» Запомнили? То ли еще будет.
 «Кедр» позиционируют как инвестора, но инвестиции учредителей и членов данного охотничьего клуба будут направляться только на развитие территорий под охотничьими угодьями, то есть – территорий за границами населенных пунктов.
 «Общество охотников может только лишь использовать (интересно, как?) живность, которая «бегает по земле и летает над землей». Но прежде всего, оно обязано обеспечивать охрану и воспроизводство животного мира. Речь идет о создании егерских обходов, обустройстве кормовых двориков и солонцов для животных, расчистке водопоев, о создании участков воспроизводства, на которых категорически запрещено вести охоту.»
Кто же будет заниматься «вопроизводством»? Юра Бойко? Кого он будет спаривать – кабанов, оленей или на что там еще охотится Президент? Неужели наши феодалы приедут в Крым для того, чтобы выполнить то, что написано выше? Напоминаю, это версия власти. Но почитайте дальше обязанности от «любителей природы».
 «Для местных жителей не будет никаких ограничений прохода на территорию, используемую «Кедром», для сбора ягод и грибов. Но на период охоты, естественно, определенные тропы и дороги будут перекрываться егерями. Пешие туристы смогут и в дальнейшем посещать лес и горы на территории «Кедра» но в сопровождении егерей либо экскурсоводов, дабы защищать лес от недобросовестных туристов. Местные охотники смогут бесплатно получать отстрелочные карточки для охоты на территории «Кедр» , но при наличии определенных трудодней (поздравляю, крепостные!) , отработанных для развития охотугодий охотничьего клуба. Никакого жилищного строительства на данной территории не может быть, только временные сооружения: домики егерей, места отдыха для туристов, кормовые дворики, места прикормки зверей (Земельный кодекс Украины не предусматривает жилищное строительство за границами населенных пунктов). Никаких заборов по периметру охотничьих угодий «Кедр» не будет. Ограждаться будут только земли ПЗФ (согласно закону доступ на них ограничен) и участки воспроизводства».
Значит, Президент со товарищи покормят оленей, почистят водоем, а потом будут отдыхать за высоким забором, глядя на трахающихся (с помощью Юры Бойко) кабанов? И это что, все удовольствия?
Эта разношерстная компания от крымской власти (по отчетом газеты «Алуштинский вестник») пыталась таким образом успокоить общественность. Не уверен, что они справились с задачей, т.к. даже краткое описание «обязанностей» этого клуба вызывают недоумения: почему я должен ходить «в сопровождении егерей»? Кто такие «недобросовестные туристы»? И кто будет определять, кто является «добросовестным», а кто – нет? Лично премьер Могилев? Версия о том, что местные охотники смогут бесплатно получать отстрелочные карточки, понятно, отпала в полуфинале. Приедет власть, по сути – владельцы страны, и что – охотится вместе? Бред!
http://www.tvoya-gazeta.com/
По итогам общения с громадой Малого Маяка заместитель Председателя Совмина Крыма Георгий Псарев сказал: « Мы не позволим какие-либо нарушения законодательства. Мы очень строго за этим следим. Поэтому прошу всех исключить политическую составляющую из данной ситуации.» Ай, молодец!
Все вышесказанное дает местным жителям повод считать, что выделенные угодья превратятся в закрытую зону, в которой общественность не сможет ничего контролировать. Представитель одной из охотничьих организаций Алушты, говорил, что местные охотники просили Совмин Крыма и парламент не передавать землю “Кедру”, но их ходатайство проигнорировали. Они уварены, когда ситуация «устаканится», их туда и на пушечный выстрел не пустят: «кедровцы» уже начали закупать технику для охраны территории и приборы ночного видения.
Кстати, председатель Черкасской облгосадминистрации Сергей Тулуб подтвердил, что что он является одним из основателей общественной организации «Общество охотников и рыболовов «Кедр». При этом губернатор подчеркнул, что: «Эта общественная организация создана, чтобы сохранять природу, и этим занимается, и всеми дозволенными законом способами пытается это сделать, – сказал Тулуб. – Я боролся и буду бороться за природу Украины… Это самое дорогое, что есть на земле! И надо сохранить зверей, которые там бегают, чтобы они жили и развивались. А для этого надо кормушки! Как говорится, подойти к этому по-хозяйски».
Конечно, веришь словам пана Тулуба, что он «будет бороться за самое дорогое». А вот, что он, «по-хозяйски» будет строить кормушки для оленей в Крыму – вызывает определнные сомения. Вы себе представляете эту картину? Развитие зверей – по его словам – не коррелируется с охотой. Он берет ружье и… кормит зверушек, как член общества охотнтков? С ружьем наперевес? http://crimea24.info/2012/02/08/gubernator-cherkasshhiny-zayavil-chto-on-borolsya-i-budet-borotsya-za-krymskikh-zverejj-s-ruzhem-napereves/
Если интересно, можно прочесть и о другом воре-феодале этого клуба – пане Демишкане, который, конечно, собирается стать очередным «любителем народа» http://www.11pr.net/2012/02/12/demishkan-vladimir-fedorovich/
Еще две реплики, но уже не феодалов, а их холопов: « Передача охотничьих угодий на территории Большой Алушты общественной организации «Кедр» приведет к уменьшению уровня браконьерства и социальной напряженности в регионе.» Об этом заявил председатель Республиканского комитета по лесному и охотничьему хозяйству Крыма Игорь Кацай. По его словам, Верховный Совет АРК принял постановление о выделении «с целью повышения уровня государственного контроля в отрасли охотничьего хозяйства и охоты, активного противодействия незаконному использованию государственного охотничьего фонда». Без комментариев.
http://crimea24.info/2011/12/23/vlasti-zaverili-krymchan-chto-v-mestakh-okhoty-yanukovicha-im-tozhe-mozhno-budet-nemnozhko-postrelyat/
Умиляешься, когда читаешь слова второго холопа, директора Ялтинского горно-лесного природного заповедника (!!!) Владимира Капитонова: «Принятие данного постановления ВС АРК позволит осуществлять госконтроль за соблюдением требований по охране, защите, использованию и воспроизводству лесов, охотугодий. Создание охотничьего клуба послужит дополнительной буферной зоной охраны территорий заповедников. В результате закрепления охотугодий местные охотники будут иметь возможности законно охотиться на массовые виды дичи (перепел, голуби, заяц)… «Кедр» выделит, согласно статьи 27 Закона Украины «Об охотничьем хозяйстве и охоте» не менее 20% площади угодий, на которых охота запрещается, новый охотпользователь обязан будет делать финансовые вложения в поддержание в хорошем состоянии всей инфраструктуры…»
http://crimea24.info/2011/12/23/vlasti-zaverili-krymchan-chto-v-mestakh-okhoty-yanukovicha-im-tozhe-mozhno-budet-nemnozhko-postrelyat/
Все, конечно ,помнят, что говорил Константин Станиславский при плохой игре: «Не верю» Но он также говорил: «Публика – дура, но ее не обманешь».
Буферная Зона
Раньше территорию, которую получило общество, использовали четыре госструктуры – Алуштинский лесхоз, предприятия Алушта и Таврида, а также эфиромасленичный совхоз-завод. На этих горах и в лесах, кое-где засаженных виноградниками, можно было охотиться широкому кругу лиц, там проходили турмаршруты общего пользования. Но все четыре структуры в прошлом году добровольно (верим сразу!) отказались от угодий в пользу «Кедра».  При этом своими угодьями с «Кедром» поделились ГП «Алуштинское лесное хозяйство», ДП «Алушта», ДП «Таврида» и ОАО «Алуштинский эфиромасличный совхоз-завод». 
В чем же причина такой неслыханной щедрости? Игорь Кацай, тот самый, говорит, что охотхозяйства – дело затратное. Угодья не сдают в аренду, государство выделяет их профильным организациям бесплатно на некоторый период, но без права изменения целевого назначения. Любители стрельбы по животным (уже тепло!) должны содержать здесь егерскую службу, кормить и лечить животных, обеспечивать охрану. Госпредприятиям все это оказалось не по карману, хотя по закону, объясняет Кацай, от них требовалось вкладывать в эти земли лишь от 1 тыс. грн. в год на каждые 1 тыс. га. То есть на все, что досталось «Кедру», нужно было ежегодно расходовать что-то около 9 тыс. грн.
Такие «колоссальные» средства нашлись лишь у столичного общества, состоящего из 28 человек. В итоге, на каждого кедровца, хорошо бы знать всех поименно, теперь приходится по 315 га на ЮБК. А главное, «Кедр» – общественная организация, поэтому не будет платить налоги за пользование угодьями.
Какую инфраструктуру будет развивать «Кедр» в охотничьих угодьях, где закон запрещает почти любые постройки, кроме кормушек для животных и прочего, не знают даже местные депутаты.
Более того, украинский опыт свидетельствует: то, что начинается как госземли для охоты высокопоставленных чинов, часто превращается в частную собственность с застройкой и оградой, закрытой для доступа общественности. Местные жители уверены, что киевские чиновники перенесут из центра Украины в Крым опыт трансформации лесных угодий. Как это случилось, например, с Днепровско-Тетеревским охотхозяйством под руководством Гордейчука. (См.выше)
Кто может поверить словам представителей «Кедра», что никаких ограничений на хождение по лесу не будет? А если местные помогут заготавливать сено и устанавливать кормушки для животных, то они получат льготы на охоту. Но тут есть одна закавыка: в период охоты проход в лес закрыт (в целях элементарной безопасности). А ведь по инициативе общества охота может длиться практически круглый год. Это значит, что лес может стать недоступным обычным людям, не имеющим отношение к охоте. На вопрос алуштинцев, в какие конкретно периоды охотугодья будут закрыты для посещения, вразумительного ответа не прозвучало. Также жители не без оснований опасаются, что со строительством коттеджей для приезжих охотников увеличится потребление воды из местных водоемов, и селам будет остро ее не хватать.
http://www.tvoya-gazeta.com/2011-06-28-07-51-51/141-2012-01-16-12-49-18/1262-2012-01-16-18-57-20.html
Выделенные во временное долгосрочное пользование на 25 лет ОО «Общество охотников и рыболовов «Кедр» охотничьи угодья на территории Большой Алушты на самом деле превышают обозначенную на бумаге площадь 8836 га и находятся не в горах, а прямо на берегу Черного моря, захватывая, в том числе, всю гору Аю-Даг. Это слова начальника охотничьего отдела Рескомлеса Крыма Сергея Решетько. Территория простирается от мыса Аю-Даг до границ Крымского природного заповедника на север и далее по границе заповедника на северо-восток до горы Чатырдаг. «Понятно, что в этих границах общая площадь земель, естественно, не 8800 – больше гораздо», – сказал Решетько. Помните, что официально говорилось о выделении 8 тысяч 836 гектаров?
http://simferopol.in/topic/8334-obshestvu-ohotnikov-kedr-videljajut-8836-gektarov-l/
Рефат Чубаров, глава фракции Курултай-Рух, представляющей интересы крымскотатарского народа, один из немногих, кто открыто возмущается выделением огромных лесных угодий на ЮБК. Чубаров говорит, что в Крыму остро стоят вопросы с использованием сельхозземель и с выделением участков под жилую застройку десяткам тысяч нуждающихся семей. «В таких условиях любое выделение больших земельных угодий вызывает чрезмерное неприятие в обществе», – сказал Чубаров.
Однако Анатолий Могилев, премьер-министр автономии, одобрил передачу угодий. «Отношусь к этому положительно и объясню почему. Потому что это же инвесторы.(Ага!) Потому что на этой территории необходимо делать дороги, высаживать те насаждения, которые необходимы и соответствуют развитию той живности… Это ягодники, лишайники и так далее». Так заявил Могилев на пресс-конференции в Симферопле. Ну, дорогами, а также ягодниками и лишайниками, будет, соответственно чину, заниматься пан Демишкан.
На уточняющей вопрос, был  ли данный клуб единственным среди желающих наводить в охотугодиях порядок и где можно ознакомиться с инвестиционным планом, Могилев ответил: «Если вы мне приведете других, я готов рассмотреть их предложения. А инвестиционный план я видел. Там довольно большие суммы планируется вкладывать в развитие инфраструктуры этой территории».   http://crimea.comments.ua/news/2011/12/27/094507.html
Есть еще один субчик по захвату территорий, это Николай Янаки, глава постоянной комиссии крымского парламента по земельным, аграрным вопросам, экологии и административно-территориальному устройству. С одной стороны этот субчик дает интервью газете и впаривает: «Главное – не то, чтобы чиновники пересели из одного кабинета в другой, а чтобы реально улучшилась жизнь крымчан. … в Крым пришла команда, взявшая на себя ответственность за то, чтобы земля впредь не «разбазаривалась», а полуостров комплексно развивался. … реализовать планы мы сможем, если создадим благоприятный инвестиционный климат».
» http://rescomzem.gov.ua/vse-novosti/stati,-intervyu/nikolaj-yanak-glavnoe-ne-to-chtobyi-chinovniki-pereseli-iz-odnogo-kabineta-v-drugoj-a-chtobyi-realno-uluchshilas-zhizn-kryimchan.html
С другой стороны, он же, который и вносил в парламент постановление о выделении земель “Кедру”, объясняет: «По закону об охотхозяйствах минимум 20-25 % их территории отводится для размножения животных. Соответственно, на Аю-Даге будет воспроизводственный участок». Ну и работку нашел себе Бойко.
Клизма по-крымски.
Верховный Совет Крыма предоставил во временное долгосрочное пользование «Кедру» охотничьи угодья. Правда, данное решение было принято лишь с третьей попытки. Первые два голосования закончились провалом. После этого председатель Верховного Совета Крыма регионал (кто бы сомневался) Владимир Константинов объявил получасовой перерыв в заседании для того, чтобы растолковать своей фракции «Регионы Крыма», кому выделяются угодья и почему следует нажимать кнопку «за».
http://crimea24.info/2011/12/21/krymskie-deputaty-nekhotya-otdali-okhotnikam-yanukovicha-8-000-ga-zemli/
 «Ну что, господа депутаты, готовьте клизмы», – выкрикнул кто-то из депутатов. После перерыва нужное количество голосов удалось набрать. В итоге за решение о выделении охотугодий «нужной» организации проголосовали 69 из 83 крымских депутатов.
Спикер парламента предпочел опозориться перед крымчанами, нежели отказать «семье». http://nr2ru.com/364714.html
Клизмаха подействовала и семье Януковича дали землю в Крыму . http://crimea.comments.ua/news/2011/12/21/132430.html
Однако, внефракционный депутат крымского парламена Александра Кужель при обсуждении вопроса выступила против принятия постановления.
 «Мы сегодня с вами более 8 тыс га без конкурса, без инвестдоговора отдаем. Самые дорогие земли Крыма неизвестно кому на 25 лет, – сказала она. – Хочу предупредить, что сегодня же, когда будет проголосован этот вопрос, я обращусь в Генпрокуратуру. Место под киоск нельзя взять без аукциона, без денег, которые нужно перечислить на развитие города. Я считаю, что за подготовку таких решений господин Кацай (председатель Рескомлеса Крыма) должен подать в отставку, а господину Янаки (глава земельной комиссии ВС Крыма) сделать серьезное замечание, потому что это прямое лоббирование. Сколько стоит подготовить такое решение?»
Пока фракционное заседание шло за закрытыми дверями, в кулуарах Александра Кужель назвала предстоящее повторное голосование знаковым для автономии. «Вы можете представить, какие стоят фамилии, чтобы вот так дальше вести заседание Верховного Совета Крыма?! Вот это и будет испытание крымского парламента. Потому что тогда нужно поднимать вопрос не о повышении статуса Крыма, а о ликвидации – это должна быть область, присоединенная к Донецку.»
После перерыва председатель ПК по земельным и аграрным вопросам Николай Янаки мотивировал необходимость поддержать постановление тем, что у леса должен быть хозяин, тогда как земля остается в госсобственности. (см.выше) «В данном проекте постановления речь не идет о земле. Речь идет о предоставлении охотничьих угодий на государственных землях… Мы с вами 13 июля этого года изъяли эти охотугодья у Республиканского комитета по лесному и охотничьему хозяйству. И вот эти 5-6 месяцев показали, что не может сегодня быть лес без хозяина. Там происходят процессы (спаривания, наверное), которые нужно контролировать», – сказал он.
Еще одна версия будущей деятельности охотоведов?
А. Кужель также выразила недоумение передачей в управление земли общественной организации, которая не будет платить налогов и не несет никакой ответственности за результат своей деятельности. Но спикер отказался комментировать по высказывания Кужель. «Я не доверяю киевским политикам, которые приезжают сюда заботиться о Крыме», – сказал  Константинов.
Уважаемая Александра Владимировна, биография вашего коллеги, спикера парламента, крайне интересна и неоднозначна.
Вот фактик о спикере: фирме спикера Крыма (ООО «Строительная компания «Консоль-Строй ЛТД») дали 36 миллионов, хотя соперником был более выгодный участник тендера. Государственное агентство экологических инвестиций Украины 16 ноября по результатам тендера заключило соглашение с ООО «Строительная компания «Консоль-Строй ЛТД» на замену окон и утепление фасадов общежитий Национального технического университета Украины «Киевский политехнический институт».
Еще: Феодосийский горисполком АР Крым 9 ноября по результатам тендера заключил соглашение с ООО «БК Консоль-Строй ЛТД» на приобретение шести квартир на общую сумму 1,59 млн. грн.
И вдобавок: Управление капитального строительства Симферопольского горсовета 11 ноября по результатам тендера заключило соглашение с ООО «Строительная компания «Консоль-Строй ЛТД» на капитальный ремонт тротуаров по пр. Кирова. Стоимость сделки составила 4,23 млн. грн.
Обо всех операциях сообщается в «Вестнике государственных закупок».
http://inforotor.ru/news/19249243
Издание «Фокус» в 2011 году насчитало у Владимира Константинова  $156,6  млн. Его компания «Укрросбуд», как крупнейший застройщик Крыма, обеспечила политику 89 место в рейтинге 200 самых богатых людей Украины. Журнал «Корреспондент» определил Владимира Андреевича на  53 строку рейтинга «Золотая сотня» – с состоянием  в $207 млн. http://bp.ubr.ua/profile/konstantinov-vladimir-andreevich
Понимаете, регионалы понимают проблемы так: нет человека – нет проблемы, не зря же негласным, но настоящим гимном Партии Регионов считается знаменитая «Мурка»? Мсье Могилев ,кстати, уже нахамил Александре Владимировне, когда она возмутилась засильем «донецких» в Крыму.
http://www.unian.net/rus/news/487518-mogilev-nahamil-kujel-na-sessii-kryimskogo-parlamenta.html – обязательно прочтите, это образец классического чиновничьего хамства, но ведь он оскорбил не только известного политика, депутата, но и женщину. Хотя о чем это я…
В связи с вышеизложенным, у меня возникли такие вопросы: Кто из депутатов, кроме Кужель, громко выступил против постановления? (Боюсь, что никто) Почему никто из депутатов Крымского парламенте не смог защитить А. Кужель? Просто так, как мужчина, дать по сопатке Могилеву? Ну, вербально, хотя бы? Нет, слабо.
Почему молчит оппозиция? Да, постоянно тусоваться у Савика , Киселева и Куликова – это конечно часть политической работы, так делают все и везде. Где заявления оппозиции по новым угодьям Януковича? Их нет. Где реакция на эту грязную «кедровую» историю? Снова «художественное» молчание.
Товарищи оппозиция, вот ссылка на речь Иосифа Джугашвили, она называется «По поводу «заявления» оппозиции». Напомнить, чем заканчивается чистоплюйство?
Саша Волк, «ОРД»          07.03.2012 9:12
http://www.ord-ua.com/2012/03/07/feodalnaya-volnica-ili-kak-semya-krym-ukrala/?lpage=1

ГРОМАДЯНИ УКРАЇНИ!

БРАТИ І СЕСТРИ!
Антинародні олігархічні сили прагнуть узаконити злочинну торгівлю українською землею. Проте введення в дію закону про ринок землі № 9001 для нас означатиме катастрофу – набагато страшнішу, ніж Чорнобиль.
Для України ринок землі означатиме знищення родючих земель, бо агропромисловий бізнес з допомогою сучасних агрохімічних технологій знищує землю і все живе на ній, знищує село – бо воно йому не потрібне, знищує міське населення за допомогою насичених «хімією» продуктів харчування. Тобто – масовий ГЕНОЦИД. Це також – знищення державності та основи нації, бо в кого Земля, той і господар. А село – живий корінь народу. Кожна мисляча людина розуміє – ЗЕМЛЕЮ ТОРГУВАТИ НЕ МОЖНА! ЗЕМЛЯ – НАША МАТИ!
Зараз власників земельних паїв агітують і провокують продавати свою землю за безцінь. Цього ні в якому разі не можна робити. І не тільки тому, що сказано вище. А й тому, що ті гроші, які всучать Вам спритні ділки, от-от перетворяться просто в пусті папірці. А головне: є інше – правильне і справедливе рішення цієї проблеми: ЗЕМЕЛЬНИЙ БАНК. ДЕРЖАВА має заплатити власнику паю РИНКОВУ ціну. Держава має стати власником народної землі. І надалі здавати в оренду землю громадянам України під контролем місцевих громад. Землею повинні володіти або держава, або той, хто на ній живе і працює.
МИ ЗАКЛИКАЄМО ВСІХ, КОМУ ДОРОГЕ ВЛАСНЕ ЖИТТЯ, ЖИТТЯ РІДНИХ БАТЬКІВ, ЖИТТЯ ДІТЕЙ ТА ОНУКІВ, НЕ ДОПУСТИТИ ПРОДАЖ РІДНОЇ ЗЕМЛІ! ми повинні будь-якими методами примусити Верховну Раду законодавчо вилучити з Земельного Кодексу всі розділи, статті та параграфи, які оголошують землю, копалини, водні та лісові ресурси товаром.
В кожному обласному центрі, в кожному місті та селі потрібно створити дієздатні КОМІТЕТИ ЗАХИСТУ РІДНОЇ ЗЕМЛІ. На виборах підтримаймо тільки ті партії і тих кандидатів, які категорично проти торгівлі землею. Це: НРУ, «Свобода», «Батьківщина», Соц. партія, «Фронт змін».
МИ ПОВИННІ, ВІДКИНУВШИ ПОЛІТИЧНІ, МІЖКОНФЕСІЙНІ, МОВНІ ЧИ ІДЕОЛОГІЧНІ СУПЕРЕЧКИ, БУДЬ-ЯКИМ ЧИНОМ ЗАБЛОКУВАТИ І СКАСУВАТИ ЗАКОН ПРО РИНОК ЗЕМЕЛЬ № 9001!

Закликаємо кожного максимально розмножити і розповсюдити цю відозву!

Сумський обласний «Комітет Захисту Рідної Землі».                             
Тел. 22-26-63;            066-686-48-74

Немає коментарів:

Дописати коментар